Kto je Záhradné centrum Lány...

Záhradné centrum Lány leží medzi obcami Ovčiarsko a Bitarová v časti, ktorá bola nazývaná Lány a tento názov mu aj zostal. Záhradné centrum je miestom, kde nájdete všetko do záhrady – od rastlín, cez náradie, hliny, mulčovacie materiály, doplnky do interiéru či exteriéru, ale aj milé darčeky pre milovníkov záhrady. Je to miesto debát o záhrade, výmene skúseností, rastlinolekárstve, záhradného dizajnu a poradenstve.

Chceme vás vzdelávať

Naša práca je úzko prepojená s prírodou a krajinou, ktorú obývame, preto sú aktivity Záhradného centra Lány zamerané aj na budovanie vzťahu k záhrade, prírode a životnému prostrediu, ale aj tradíciám a vidieckemu prostrediu. Medzi naše aktivity patrí napr. organizovanie workshopov o reze ovocných drevín alebo o starostlivosti o ovocné dreviny. Snažíme sa prehĺbiť vzťah detí k prírode, spolupracujeme so základnými školami a plánujeme pre nich workshopy na rôzne témy (tvorba hotelov pre hmyz, ochrana včiel, kompostovanie...)

Záleží nám na životnom prostredí

Preto už 3 roky neposkytujeme zákazníkom plastové vrecká. Aby bol transport tovaru a hlavne rastlín pre zákazníkov pohodlný a zároveň priateľský k prírode, predávame textilné alebo papierové tašky či kartónové krabice, ktoré zvládnu viacnásobné použitie. Zároveň recyklujeme použité obaly z mulčovacích materiálov a to najmä v období predaja voľnokorenných drevín.